05 listopada 2015

Zakończyły się konsultacje w sprawie planu transportowego powiatu

Zakończyły się konsultacje społeczne projektu „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla powiatu konińskiego” – dokumentu, który zdecyduje o kształcie oferty przewozowej w powiecie.

Konsultacje społeczne w sprawie projektu planu transportowego dla powiatu konińskiego zostały ogłoszone 14 października br. W tym dniu dokument został też opublikowany na stronach powiatu i Biuletynu Informacji Publicznej Powiatu Konińskiego.

Przygotowany projekt zawiera podstawowe elementy planowanego systemu publicznego transportu zbiorowego dla mieszkańców powiatu konińskiego. Swoim zasięgiem terytorialnym obejmuje 14 gmin oraz miasto Konin. Ma na celu ustalenie zbiorowego systemu standardów dla transportu zbiorowego w powiecie oraz wyznaczenie sieci komunikacyjnej, na której będą wykonywane przewozy o charakterze użyteczności publicznej. Plan uwzględnia też kwestie, które dotychczas nie znalazły umocowania w innych dokumentach.

Mieszkańcy mogli wypowiedzieć się na temat projektu planu transportowego dla powiatu konińskiego przesyłając swoje uwagi na specjalnie opracowanym formularzu do 4 listopada 2015 r. W ostatnim dniu konsultacji społecznych odbyło się też spotkanie Starosty Konińskiego z przedstawicielami władz miasta i gmin powiatu. Wszystkie zgłoszone podczas konsultacji opinie i uwagi zostaną przeanalizowane pod kątem ich uwzględnienia w dokumencie.

Projekt „Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla powiatu konińskiego” trafi pod obrady organu stanowiącego do końca tego roku.